Skype
loader image

Dzisiaj zrobimy definicję ważnego słowa. To słowo towarzyszy nam w życiu. Zdarza się, że mamy pasję albo robimy coś z pasją. Co to właściwie znaczy? Dlaczego warto mieć pasję? Czy ludzie w Polsce mają pasje?

Słowo według słownika znaczy tyle co:

Pasja (łac. passio cierpienie, męka) – fragmenty Ewangelii opowiadające o męce Pańskiej – ostatnich 12 godzinach życia Jezusa Chrystusa, od pojmania w Ogrójcu do śmierci na krzyżu na wzgórzu zwanym Golgota.

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Pasja

Czy jednak ludzie, którzy mają pasję są męczennikami?

Stają się nimi czasami, kiedy ich oczekiwania nie spotykają się z rzeczywistością. Stawiamy sobie duże cele. Czasami zbyt duże. A cele powinny być realistyczne. Wiele o tym napisali już ludzie. Jednak sama pasja jest dobra i sprawia, że jesteśmy szczęśliwi. To napędza nas do działania. Daje energię i sprawia, że jesteśmy w stanie pokonywać bariery i przeszkody. Stajemy się innym człowiekiem – lepszym, mądrzejszym, bardziej ludzkim.

Dlaczego warto mieć pasje?

Ludzie bez pasji wiodą smutne żywoty. Ich życie to ciągła walka ze światem. Jednak kiedy odnajdują pasję – ich życie zmienia się nie do poznania. Stają się cierpliwi, wyrozumiali i mają szacunek do wszystkiego. Tak zmienia nas słowo Pasja. Pasja sprawia, że zarabiamy duże pieniądze. Pasja daje tematy do rozmów, stajemy się ciekawsi dla innych. Nasze życie ma cel wykraczający daleko poza cierpienie.

Co dała mi pasja?

Nauczyłem się mieć więcej talentów, niż można to sobie wyobrazić. Zdobyłem dodatkowe pieniądze. Relaksuję się tworząc. Wtedy zapominam o wszystkim. Moje myśli zlewają się w jedno działanie. Staję się narzędziem w rękach Boga. Pasja dała mi szacunek do samego siebie. Sprawia, że chcę więcej i staram się o nowe cele. Moje dzieła to dziedzictwo, które zostanie na zawsze. Ktoś kupuje moje dzieło i widzi w nim siłę. Pasja buduje mosty między ludźmi. Nakłania do współpracy. Buduje charakter dobrego człowieka. Odpowiednio zrealizowana pasja jest pięknym dopełnieniem życia.

Ale tej pasji jest nawet za dużo!

Gdzie jest granica pasji, a pracoholizmu? Kiedy pasja sprawia ból? Wtedy gdy nie mamy czasu na nic więcej. Stajemy się niewolnikami. Ja wiem kiedy mam pracować, a kiedy uprawiać sztuki rozrywkowe. Niestety trzeba coś jeść i musimy pracować. Ale pasja jako hobby sprawdza się idealnie. Bo poleganie na samej pasji może zaprowadzić nas do sytuacji bez wyjścia. Kiedy boli nas, że ludzie nie odwzajemniają tego niezwykłego uczucia i sposobu na życie. Nasze dzieła nie sprzedają się. Szczególnie kiedy zaczynamy i jesteśmy niedojrzali społecznie. Tak naprawdę to, co tworzymy trzeba umieć pokazać i sprzedać. Bo same obrazy przenoszą wspomnienia i są pamiątkami po ludziach i zdarzeniach. Dlatego pasja to za mało. Trzeba coś jeść i umieć handlować i budować relacje z innymi ludźmi. Aby się wypromować często potrzebujemy dyplomu, referencji lub kontaktów.

Czy jestem dumny z tego kim jestem?

Moje życie zmierza w dobrym kierunku. Ale bez pasji i solidnych fundamentów – nie byłoby tak kolorowo. Człowiek potrzebuje udowadniać sobie kim jest. W ten sposób życie staje się ciekawsze. Stawiać sobie większe wyzwania. Ulepszać biznes, czy swoje relacje. Pracować nad wszystkim, aby być jeszcze lepszym, szybszym, bardziej skutecznym we wszystkich obszarach życia. Dlatego mam dumę ze swoich osiągnięć i cieszę się, kiedy stanie się coś dobrego. A zdarza się to coraz częściej. Niezwykli ludzie i zdarzenia. Drogie przedmioty. Osiągnięcia, których nie da się oczernić. Bo widać od razu, że jestem kimś! Do tego należy zmierzać. A ja chcę wam dać przykład i ułatwić tą drogę. W naszym klubie na Facebook wyjaśnię na czym tak naprawdę polega biznes! Więc kup to cholerne członkostwo… Póki jest tanio i łatwo się tam dostać.

Czy cofnąłbym czas i usunął pasję z życia?

Zdecydowanie nie. Chociaż pochłania to tyle czasu i wymaga wysiłku. A efekty nie zawsze są idealne, a ludzie potrafią nas obrażać. Cieszę się z tego co jest. Z tych małych sukcesów. Więc nie jest kolorowo, ale coraz lepiej. To nie będzie łatwe bez przygotowania. Ta inwestycja zwraca się szybko w postaci naszego poczucia wartości, pewności siebie i uśmiechu. Na początku było ciężko kiedy moja praca była oceniana jako słaba. Tak mówią ludzie zazdrośni. Każde dzieło jest coś warte i warte mówienia o nim. Każdy wysiłek to kierunek do doskonałości.

Jak na pasję patrzą inni ludzie?

Często ludzie, którzy nie mają o czymś pojęcia – są pierwszymi w ocenie. Ludzie znający swoją wartość i szanujący życie – nie oczerniają nikogo. Robią to jedynie nieszczęśliwe osoby. Takie mam zdanie na ten temat. Ale czasami to własna rodzina ma wątpliwości. Czy damy radę – zdamy ten egzamin dojrzałości? Przejdziemy przez barierę z ognia? Po tym wszystkim będziemy nowym człowiekiem. Człowiekiem z pasją, który ma coś do powiedzenia i zna się na czymś. Bo tylko praktyka czyni prawdziwą różnicę.

Kiedy pasja napełni nasz talerz?

Droga do doskonałości jest nieskończona. Minie wiele lat zanim nauczymy się rozmawiać i słuchać. Nauczymy się trzymać pędzel i operować zwinnymi frazami. Może to trwać 5-15 lat. Ale wtedy staniemy się już kimś. Będziemy mieli wiele do powiedzenia. Będziemy robić spotkania i prezentować swój dorobek. Bo początki zawsze są trudne. Pamiętam swoje pierwsze dzieła i emocje jakie budziły. Byłem z nich dumny, ale ludzie szukają nie wiadomo czego. Dzieł najlepszych. No i mamy konkurencję. Więc z tym napełnianiem talerza może być różnie. Dlatego piszę o tym, aby mieć jakieś stałe źródło pieniędzy. Coś pewnego, aby się nie martwić i móc spokojnie tworzyć po godzinach, czy na weekendy. Nawet ten 1-2 dni w tygodniu w skali 10 lat mogą nas nauczyć wielu umiejętności. Możemy odważyć się na życie z pasji tylko wtedy, kiedy mamy już kontakty, opinię i potrafimy coś robić dobrze. A nie „wydaje się nam, że potrafimy”. Łatwo wpaść w samozachwyt. Jednak trzeba ciągle pracować. Bo świat idzie do przodu cały czas.

Na koniec coś praktycznego, no właśnie

Czesława K., z którą mam radość pracować. Chociaż czasami mnie denerwuje. Przechodzi właśnie taką drogę od cierpienia do sukcesu. Ale łatwo się poddać i wycofać. Dlatego warto słuchać osób, które mają coś do powiedzenia. Bez wysiłku niczego nie osiągniemy. I ja nie mogę zagwarantować, że jej się uda. Ona sama musi to w sobie odkryć. Na razie minęło parę lat i powoli zaczyna widzieć, że to nie zabawa, ale prawdziwe życie. Życie pełne zła i cierpienia. Ale też światła i radości. Czy Czesława się podda i wycofa? Silniejsza będzie jej pasja, czy krzyki tłumu, a nawet własnej rodziny? Bo ludzie lubią pieniądze. Ale wysiłek to coś specjalnego. Jakby poza ich zasięgiem. A gadać jest łatwo. Więc wyciągnij wnioski z tego przykładu. Jej kariera tak naprawdę zależy tylko od niej. Czy przejdzie przez bariery z ognia? Tego jej życzę.

Więc co możesz zrobić, kiedy jesteś już na ścieżce?

Warto spotykać się i pokazywać swoje prace. Nawet wtedy, kiedy są skromne i mogą budzić skrajne emocje. Warto mieć wykształcenie, bo ludzie czasami oceniają pochopnie. A papier to papier. Zaufanie i wiara to delikatne tematy. Tematy tabu w społeczeństwie. Zacznij od konkretnego rozeznania się w temacie. Bez względu na to, czy tworzysz muzykę, czy malujesz obrazy. Czy robisz jeszcze coś innego. Poznaj większość książek. Poznaj ludzi i miejsca. Pojawiaj się tam, gdzie to jest możliwe. Bądź obecny! Szkoła życia da Ci jeszcze nie jedną lekcję. Ale zachowaj poczucie humoru i uśmiechaj się do ludzi. Bo z ludźmi smutnymi nikt nie chce obcować. Wiedza, umiejętności i szacunek do rzemiosła. To najważniejsze sprawy. Kiedy będziesz szanować siebie i swoich ludzi – życie będzie dobre. Nie rezygnuj nigdy – tak twierdzi Trump i Churchill i ja też tak myślę.

Jak walczyć z przeciwnościami?

Pamiętaj o dobrych rzeczach. Twórz bez względu na to, czy pada deszcz, czy śnieg. Pora nigdy nie będzie idealna. Postaraj się zdobyć kontakty i obcować z ludźmi szlachetnymi. Nie reaguj na krytykę. Bo ludzie mogą to robić specjalnie. A Twoja marka to najważniejsza sprawa. Nie brudź jej głupim gadaniem. Bądź po prostu człowiekiem z pasją. Tak jak na początku. Walcz do końca! Jeśli nie masz pieniędzy – znajdź pracę. Ale nie rezygnuj z pasji. Kilka- kilkanaście lat później możesz być wielką gwiazdą. Ale to wymaga pracy. To nie stanie się samo. Bądź jak stal! Zimny i pewny siebie. Niech te wszystkie obelgi i obrazy wybudują zamek. A Ty będziesz jego królem lub królową. Powtarzaj sobie: modlitwy, afirmacje, wizualizacje, dobre słowa. To o czym myślisz jest kluczowe. Nie bądź przegranym! Walcz! Małe kroki, ale każdego dnia. To jest recepta na sukces. Nie pchaj się na siłę. Walcz spokojnie jak kropla, która drąży skałę.

Co mogę powiedzieć o sobie?

Po 5 latach w branżach muzycznej, malarskiej, książkowej, komputerowej – wiem jedno; wyzwanie godne mnie. Nie poddam się, bo nie widzę alternatywy. Muszę dalej się starać, robić swoje i zarabiać, i korzystać z okazji. To wymaga motywacji, ale o tym już pisałem kiedyś. Motywacja i wiara w sukces. Wiara to bardzo ważne słowo w naszym życiu. Biblia to świadectwo wiary. A Ty musisz dać również świadectwo swojej sztuki! Niech Twoja sztuka będzie fundamentem osiągnięć. Musisz być coraz lepszą wersją siebie. A tylko poprzez kolejne wyzwania stajesz się lepszy. Rozwijaj się wielu dziedzinach, ale nie staraj się być ekspertem we wszystkim. Lepiej mieć mniej pasji, ale lepiej je dopracować. Jedna praca, jedna pasja. Jeśli tak samo jak ja nie możesz się zdecydować, wybierz ich więcej. Ale pamiętaj, że to jednocześnie postanowienie, że będziesz pracować. Dużo pracować. Czy jesteś na to gotowy?

Grodzki Studio, a Twoja pasja

W Grodzki Studio staramy się budować coś pięknego. Mamy ładne slogany i solidne fundamenty. Bo to one sprawiają, że idziemy do przodu. Bez nich byśmy przegrali. Budujemy dalej. Aż po dach! Dlatego skorzystaj z tej trampoliny i wybij się wysoko! W ofercie jest wydawnictwo, szkolenia i reklama. Czy masz jakieś pytania? Służę pomocą. Zróbmy coś razem!

Wiara, a efekty w życiu

Bez wiary niczego nie osiągniesz. Ciągle będziesz nieszczęśliwy. Więc postaw pierwszy krok i nie patrz na efekty. Bądź szlachetny i dumny. Miej cierpliwość i patrz na życie w perspektywie czasu. Bo kiedyś będzie lepiej, ale to Ty musisz postawić kolejny krok. Możesz słuchać złych doradców albo działać! Ludzie lubią strefę komfortu. Będą Cię ściągać w dół. Poznaj takich, którzy Ci pomogą w życiu. Bo są różni ludzie i różne plany na życie. Trzeba mieć w życiu trochę odwagi. By sięgać gwiazd! Skupiaj się na odpowiednich sprawach. Nie zgub się w drobnych sprawach, ale nie bądź dla siebie też zbyt surowym. Życie to maraton, a nie bieg na 60 metrów. Trzeba mieć szacunek do wszystkiego!


0 Komentarzy

Dodaj komentarz