Skype
loader image

Sprzedaż wymaga ćwiczeń jak każda inna umiejętność. Umiejętność sprzedaży swoich umiejętności i produktów jest kluczowa. Komunikacja to jedna z najważniejszych zdolności człowieka. Jeśli ją dobrze poznasz – zaczniesz odnosić sukcesy! Będziesz lepiej się prezentować w każdej sytuacji.

Staraj się używać miłych słów i w odpowiedniej kolejności oraz czasami wtrącać coś ciekawego. W ten sposób będziesz ćwiczyć swoje zdolności komunikacji. Podejdź do tego poważnie. Nieważne, czy piszesz maila, czy rozmawiasz przez telefon – rób to dobrze. Tak, aby inni Cię rozumieli i mieli do Ciebie szacunek.

Jak to wygląda w praktyce? Unikaj przykrych tematów. Mów wyraźnie i ćwicz przemawianie przed większymi grupami ludzi. Ćwicz swoje zdolności codziennie. Nabieraj pewności siebie. Baw się słowami i ucz jak ich używać! Ćwicz przed lustrem przed spotkaniem. Dobrze przeanalizuj co chcesz powiedzieć i rób to w sposób profesjonalny. Tak, aby robić dobre wrażenie na ludziach. To ważne, bo zależy od tego Twoja kariera i życie osobiste.

Umiejętne dogadywanie się z ludźmi nie jest łatwe. Czasami niewiele można zrobić. Ale staraj się każdego szanować. Nawet kiedy Cię atakuje. Pokaż, że masz klasę! Zachowuj się zawsze odpowiedzialnie. Będziesz wzorem dla innych.

Ćwiczenie głosu przy nagrywaniu piosenek ma również znaczenie. Dlatego artyści zwracają uwagę na swój głos bardzo często. Tutaj liczy się piękny głos i umiejętne bawienie się słowami. Tworzenie muzyki jest wyzwaniem dla ludzi, którzy już coś wiedzą o komunikacji. Po wielu latach ćwiczeń można uzyskiwać zadziwiające efekty. Ale na tym rozwój Twojego aparatu mowy się nie kończy.

Warto poznawać nowe słowa, dużo czytać. Popisywać się czasami swoją elokwencją, ale nie przed każdym. Ludzie mogą Cię źle zrozumieć. Bądź powściągliwy. Staraj się z każdym porozumieć. Jeśli rozmawiasz z prostym człowiekiem uważaj jakich słów używasz. Nie każdy będzie szanować Twoje umiejętności. Ucz się rozpoznawać typy ludzi i dogadywać z każdym na inny sposób. Bądź zawsze przygotowany. Nie wdawaj się w głupie rozmowy. W ten sposób chronisz swoją prywatność. Bądź sprytny, a nie naiwny.

Rozmowa w biznesie to umiejętność prezentacji argumentów, sztuka negocjacji. Z każdym przedsiębiorcą rozmawia się podobnie. Ale są lepsi i gorsi. Do każdego trzeba się dopasować. Nie bądź niegrzeczny. Staraj się mówić o tym co interesuje Twojego rozmówcę. Sztuką jest ustalanie warunków współpracy i rozmawianie z ważnymi ludźmi. Każde słowo ma znaczenie. Zaprezentuj się w sposób właściwy! Tak, aby zyskać nie tylko pieniądze, ale też szacunek i przyjaźń ludzi.

Zbytnia pewność siebie prowadzi do problemów. Bądź zawsze spokojny i opanowany. W ten sposób dalej zajdziesz, niż wykłócając się z każdym. W końcu liczy się Twój sukces i szczęście oraz poznawanie wartościowych ludzi. Nie pogub się w swoich tłumaczeniach. Bądź zwięzły i mów otwarcie. Granie w chore gry nikogo nie bawi. Ale na Ziemi są ludzie, którzy tego nie rozumieją. Bądź od nich szybszy. Zadawaj się z takimi osobami, które są na Ciebie otwarte. Nie narzucaj się kobietom, czy innym ludziom. Zachowaj spokój – nawet w trudnych sytuacjach. Daj drugiemu człowiekowi wyjść z twarzą z każdej sytuacji. W ten sposób we dwóch wygrywacie starcie.

Liczy się trenowanie Twojego umysłu. Aby był ostry i gotowy do akcji. Sprzedaż wymaga wielu umiejętności. Zachowaj poczucie humoru, czasami to najlepsze podejście. Bądź miły i kulturalny, ale nie przesadzaj z tym. Sztuczność budzi odrazę. Zachowuj się tak, jak czujesz, że należy postępować. Unikaj złych ludzi i nie rozmawiaj z nimi bez potrzeby. Wsłuchaj się w swoje sumienie i przykazania. Bądź zawsze gotowy na potyczkę słowną, bo ludzie potrafią być niemili. Jednak nie nadużywaj agresji.

Słowami można hipnotyzować lub uwodzić. Trzeba znać granice w wielu sytuacjach i umieć się dostosować. Aby nie być dziwnym, czy przykrym typem. Bo taka łatka często zostaje na całe życie. Biznes wymaga od nas wielu umiejętności. Dobra komunikacja to Twój klucz do sukcesu. Warto znać języki obce, najlepiej kilka. Wtedy jesteśmy z innej półki. Odpowiedni dialekt identyfikuje nadawcę. Slang miejski niejednego wprawia w zakłopotanie. Ale ma życie nam ułatwiać. Gryps więzienny to tylko przykład ekstremalny. Pisarstwo jednak to już szkoła wyższa.

Pisać dobrze to dopasować się do formy i nie robić głupich błędów. Wtedy jesteśmy szanowani jako autorzy. Kiedy słowami budujemy klimat, napięcie lub jedno i drugie. Pisanie wymaga treningu i doświadczenia. Kiedy potrafimy pisać wiele form – jesteśmy ustawieni. Nie każdy potrafi dopasować styl do medium. Każdy może być autorem i zyskać szacunek.

Jeśli chodzi o dobre zasady pisania to polecam czytać mądre książki. Nie tylko poradniki, ale też powiązane z tematem i stylem. Trzeba wyrobić swój własny. Nie jest to łatwe i wymaga lat praktyki, ale później możemy być rozpoznawalni. Najlepsi piszą dużo i szybko. Im więcej dzieł wydasz danego roku, tym większa szansa na sukces. Zaczniesz pisać lepiej, zobaczysz.

Trudno znaleźć wydawnictwo, które zgodzi się na nasze warunki. W Grodzki Studio możesz wydać książkę w małej liczbie egzemplarzy – aby przetestować pomysł i dać prezent bliskim i znajomym. To mini wydawnictwo, ale daje Ci wiele wolności. Otrzymasz z każdej książki dużą część wynagrodzenia. Chociaż będą sprzedawane w małej ilości. To wydawnictwo dla przedsiębiorców. Jeśli ciągle odrzucają Twoje pomysły i dzieła – spróbuj u nas! Może uda się sprzedać kilka kopii książki! Sprawdź ofertę. To, że dzieło jest odrzucone może wynikać z różnych powodów. Często wydawnictwa robią błędy. Pokazuje to historia, gdzie wielkie książki zostały na początku wyśmiane lub zignorowane. To czytelnik ocenia dzieła, a nie grupa ludzi bez doświadczenia. Warto zacząć od czegoś małego – napisz opowiadane, jedno i drugie, a może z czasem dowiesz się co chcesz pisać i zrobisz to z klasą! GS kibicuje nowym w biznesie!


0 Komentarzy

Dodaj komentarz